SIK SORULAN SORULAR

GENEL KONULAR
Kongre dili nedir?
Kongre dili Türkçe olup, yabancı konuşmacıların oturumlarında İngilizce - Türkçe - İngilizce eş zamanlı tercüme yapılacaktır.


Kongre merkezi nerede?
Kongre merkezi, Congresium Söğütözü bölgesinde yer almakta olup, bölge pek çok imkan sunmaktadır.
Civarda bulunan konaklama, restaurant ve alışveriş merkezi seçeneklerinin bazıları şu şekildedir:

 

Otel Alternatifleri

Restaurantlar

Alışveriş Merkezleri

Anadolu Otel Downtown

Koç Kuleleri Restaurantları

Armada

Wyndham

Besa Kule Restaurantları

Cepa

Mövenpick

Liva Restaurant & Pastane

Kentpark

 

Mado

 

 

Expodental 2018 ziyaret saatleri nedir?
Fuar alanı 27-28-29-30 Eylül tarihlerinde 09:00-19:00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.


BİLDİRİLER HAKKINDA
Kongre gönderdiğim bildirimin durumu hakkında nasıl bilgi alabilirim?
Gönderilmiş olan sözel ve poster bildirilere ilişkin sonuçlar hakem değerlendirmesinin ardından bildiri sahiplerine e-posta yolu ile birlikte gönderilecektir.


Bildiri metnimi kontrol etmek istiyorum. Nasıl ulaşabilirim?
Bildirinizi online olarak yüklediğiniz sisteme tekrar giriş yapmanız ve ‘’Bildiriler’’ butonuna tıklayarak gönderdiğiniz özete ulaşabilirsiniz.

 

Göndermiş olduğum sözlü / poster bildirim kongrede sunulmak üzere kabul edildi. Ne yapmalıyım?
Sözlü yada poster olarak kabul edilmiş bildirilerin kongrede sunulabilmesi için, tabi olduğunuz kayıt kategorisinden 12 Ağustos tarihine kadar kayıt ve ödeme işlemini tamamlamış olmanız gerekir. Kayıt olmayan bildiri sunucularının sözel / poster bildirisi bilimsel programa dahi edilmeyecektir. Sunum ile ilgili detaylar tarafınıza iletilecektir.

 

Bildirimi sunabilmek için ''Günlük Kayıt'' kategorisinden kayıt olabilir miyim?
Bildirinizin sunulabilmesi için kongreye tam katılımı kapsayan kategoriler arasından, tabi olduğunuz başlığı seçerek kayıt olmanız gerekmektedir. Günlük kayıt seçeneği bildiri sunucuları için geçerli değildir.


KAYIT HAKKINDA
SDE Sertifikası olan Dişhekimi kategorisinden kayıt yaptırmak için neye ihtiyacım var?
TDB tarafından verilen Sürekli Dişhekimliği Eğitimi Sertifikası 4 yıl geçerlidir. Bu kategoriden kayıt olmak için kongre tarihleri boyunca geçerliliği olan SDE Sertifikasına sahip olmak gerekmektedir. Sertifikanızın geçerliliği hakkında Organizasyon Sekreteryasına başvurabilirsiniz.


Yeni Mezun, Doktora ve Uzmanlık Öğrencileri kategori kaç yılında mezun olan dişhekimlerini kapsamaktadır?
Dişhekimliği Fakültesinden 2013 yılı ve sonrasında mezun olan dişhekimleri bu kategoriden kayıt işlemini yapabilir.


Diş teknisyeni kategorisinden kayıt işlemini tamamlamış katılımcılar nelerden yararlanabilmektedir?
Katılım ücreti 28 Eylül 2018, Cumartesi günü düzenlenecek olan Diş Teknisyenleri Sempozyumu’na katılımı kapsamaktadır. Bu kategoriden kayıt olacak katılımcılarımız yalnızca bu Sempozyuma katılabileceklerdir.


Ağız diş sağlığı teknikeri ve yardımcı personeli kategorisinden kayıt işlemini tamamlamış katılımcılar nelerden yararlanabilmektedir?
Katılım ücreti 29 Eylül 2018, Cumartesi günü düzenlenecek olan Ağız Diş Sağlığı Teknikerleri ve Yardımcı Personel Sempozyumuna katılımı kapsamaktadır. Bu kategoriden kayıt olacak katılımcılarımız yalnızca bu Sempozyuma katılabileceklerdir.


Kongreye günlük kayıt var mı?
Kongrenin tamamına katılmayacak iseniz günlük kayıt yaptırabilirsiniz. Online sistem üzerinden kayıt işleminizi yaparken katılacağının gün bilgisini doğru seçmeniz işlemlerinizin aksamaması için önem taşımaktadır. Yalnızca seçeneğiniz günde kongreye katılabilirsiniz.


Refakatçi kategorisinden kimler kayıt olabilir?
Refakatçi kaydından yalnızca; TDB Üyesi Olan, TDB Üyesi Olmayan, SDE Sertifikalı Dişhekimi, Yeni Mezun, Doktora-Uzmanlık Öğrencileri ve Dişhekimliği Dışı Meslekler kategorilerinden kayıt işlemini tamamlamış katılımcıların konukları yararlanabilir. Bu kayıtlarında online sistem üzerinden ile yapılması gerekmektedir.


Kongreye Dişhekimliği Öğrencisi olarak kayıt oldum. Nelerden faydalanabilirim? Yapmam gereken ekstra bir şey var mı?
Öğrenciler kongrenin ana bilimsel programına ve Yaşar Konserine katılma hakkında sahiptir. Kongre esasında sunulacak yiyecek ve içecek ikramlarından yararlanamazlar.
Kongre esnasında yaka kartlarını alırken öğrenci belgenizi ibraz etmeniz istenecektir. Gerekli hazırlığı yapmış olarak gelmeniz gerekmektedir.

 

Dişhekimliği Fakültesinden mezun olmadım ve kongreye öğrenci olarak katılacağım. Kurslara katılabilir miyim?
Öğrencilerin, henüz meslek mensubu olmadıkları için kurslara kayıt yaptırması mümkün değildir.


Nasıl kayıt olabilirim? Kayıt ödememi nasıl yapabilirim?
Kayıt işlemlerinin tamamı online sistem üzerinden yürütülmektedir. Menüde yer alan ‘’Kayıt’’ başlığını ziyaret edip ardından sayfanın alt kısmında yer alan ‘’Kayıt Olmak için Tıklayınız’’ botunu aracılığı ile sisteme ulaşınız. Açılan sayfa aracılığı ile satın almak istediğiniz kayıt, kurs, konaklama, gala yemeği hizmetlerinden istediğinizi seçip ödeme sayfasına ilerleyiniz. Ödeme sayfasına ulaştığınızda arzu ederseniz kredi kartı ile online olarak ödeme yapabilir yada EFT/havale ile ödeyebilirsiniz.


Ödeme türü olarak EFT/Havale seçtim. Şimdi ne yapmam gerekiyor?
Ödeme türünüzü EFT/havale seçtiğinizde karşınıza bir referans kodu çıkacak. Yapacağınız havale sırasında açıklama bölümüne bu kodu yazmanız gerekmektedir.
EFT/Havale ödemelerinin 24 saat içinde yapılması gerekmektedir. Tanınmış olan süre zarfında ödemenin tamamlanmaması halinde talep edilmiş olan hizmetler iptal edilecek ve adınıza herhangi bir rezervasyon yapılmamış olacaktır.


Online sistem aracılığı ile kayıt işlemimi daha önce tamamladım. Şu an kurs kaydı / gala yemeği eklemek veya oda rezervasyonu yapmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?
TDB 24’ için daha önce satın almış olduğunuz hizmetlere yenilerini eklemek istiyorsanız;

  • Menüde yer alan ‘’Kayıt’’ başlığını ziyaret edip ardından sayfanın alt kısmında yer alan ‘’Kayıt Olmak için Tıklayınız’’ botunu aracılığı ile sisteme ulaşınız.  Sisteme açıldığında ‘’Daha önceki işlemlerimi güncellemek, görüntülemek ya da ödeme yapmak istiyorum’’ başlığı ile yer alan ikinci seçeneği işaretleyiniz.
  • Alt kısımda açılan E-Posta Adresi alanına daha önce sisteme girerken kullandığınız e-posta adresini giriniz ve doğrulama kodu gönder butonuna tıklayınız.
  • Girmiş olduğunuz adrese gelen doğrulama kodunu ilgili alana giriniz.

Bu adımları izledikten sonra sistemde oluşturduğunuz hesabınıza giriş yapmış olacaksınız. Artık kurs, gala veya konaklama hizmetlerinden istediğiniz seçeneği ekleyebilir ve ödemenizi yapabilirsiniz.


SOSYAL PROGRAM HAKKINDA
Gala yemeğine katılmak istiyorum. Bilet satın almak için ne yapmam lazım?
Gala yemeği için bilet ücreti 200 TL’dir. Bilet satışları online kayıt sistemi üzerinden yapılmaktadır. 28 Eylül’de gala yemeğine giriş için biletinizi yayınıza almayı unutmayınız.


Sanatçı Dişhekimleri Sergisine başvurdum. Eser(ler)imi sergilemem için ne yapmam lazım?
5 Ağustos tarihine kadar online olarak yaptığınız başvurunuz öncelikle değerlendirmeye alınacak ve ardından tarafınıza başvurunuzun kabul edildiğine dair bildirim gönderilecektir.
Sergileyeceğiniz eserin tarafınızca hazırlanması gerekmektedir. Başvuru esnasında eser seçiminize, eserinizin fotoğrafına ve ölçülerine göre gerekli teknik hazırlık organizasyon tarafından yapılacaktır. Örneğin fotoğraf ve resim için şövale temin edilmesi veya heykel için (gerekmesi halinde) platform sağlanması vb. 


DİĞER KONULAR
Otel rezervasyonumu nasıl yapabilirim?
Otel seçenekleri menüde bulunan Konaklama sayfasında yer almaktadır. Online sisteme giriş yaparak istediğiniz oteli, oda tipini ve giriş-çıkış tarihlerini seçiniz ve ödeme sayfasına geldiğinizde kredi kartı veya EFT/havale ile ödeme yapabilirsiniz.


Kayıt ödemi yaptım ancak iptal etmek istiyorum. Ne yapmam lazım?
İptal ve iade koşullarına menüde yer alan Genel Bilgiler sayfası aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Bu tarihleri de kontrol ederek talebinizi tdb2018@valor.com.tr adresinden yazılı olarak iletiniz.


Yapmış olduğum ödemelerin faturasına nasıl ulaşacağım?

Ödemelerinize ilişkin faturalar E-Arşiv fatura sistemi üzerinden online sisteme girdiğiniz fatura bilgileri doğrultusunda düzenlenmekte ve yine ilgili alana eklediğiniz adrese e-posta olarak gönderilmektedir.

Diğer soru ve talepleriniz için tdb2018@valor.com.tr adresinden bizimle irtibat kurabilirsiniz.