Serdar YALÇIN

12.09.1965 yılında Ankara’da doğdu. 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinden mezun oldu.1987 -1988 öğretim yılında İ.Ü. İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü MBA programını bitirdi.1988 yılında İ.Ü. Diş hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalın da, 1989 yılında da yeni kurulan Oral İmplantoloji Anabilim Dalında çalışmalarına devam etti. 1993 yılında hazırladığı ‘Çeşitli Ağız Hijyen Aletlerinin Dental İmplantlar Üzerindeki Etkilerinin SEM de Karşılaştırmalı Olarak İncelenmesi’ konulu doktora tezini vererek Dr. Med. Dent ünvanını aldı. 1995 yılında üniversite doçenti, 2001 yılında profesör ünvanını aldı. Çalışmalarına aynı kürsüde devam etmektedir. Türk Oral İmplantoloji Derneğinin başkanlığını yapmakta olup birçok bilimsel derneğin üyesidir. Evli ve bir çocuğu vardır.

 

Estetik bölge tedavi uygulamalarında implantoloji felsefesi, güvenli ve farklı tedavi planlamaları ve dijital implantoloji


Günümüzde implantoloji bilimi, tedavi yaklaşımlarının her geçen gün daha estetik, daha güvenilir ve daha kalıcı olabilmesi için tüm hızıyla çalışmaya devam etmektedir. Özellikle başarı kavramı daha fazla parametreye sahip olurken hasta beklentileri de her açıdan daha da artmaktadır. Bu açılardan bakıldığında özellikle estetik bölgede yapılacak implant tedavilerinde, tedavi planı daha da önem kazanmıştır ve hangi tekniği, nezaman ve hangi malzemeleri kullanarak yapacağımız başarının temelini oluşturmaktadır.

Bu sunumda multidisipliner açıdan estetik bölgeye giriş yaparken en güvenli tedavi planlamaları nelerdir ve günümüz teknolojisi dijital implantolojinin tedavi planına olan katkılarından ayrıntıları ile bahsedilecektir.