Mutlu ÖZCAN

Dogum tarihi: 17 Haziran 1969
1993 Marmara Üniversitesi Dishekimligi Fakultesi`nden mezuniyet,
Protetik Dis Tedavisi Anabilim Dalinda Arastirma Görevlisi
1999 Dr.med.dent. (Köln Universitesi, Tip ve Dishekimligi Fakultesi, Almanya)
2001-2002 Misafir arastirmaci (Turku Üniversitesi, Protez ve Biyomateryaller Anabilim Dali, Finlandiya)
2003 Ph.D (Groningen Kraliyet Üniversitesi, Dishekimligi Fakultesi, Hollanda)
2007-present Klinik Dental Biyomateryaller Bölümde Profesörlük (Groningen Kraliyet Üniversitesi, Dishekimligi Fakültesi, Hollanda)
2009-present Protetik Dis Tedavisi Anabilim dali, Dental Materyaller Bölüm Baskani (Zürih Üniversitesi, Dishekimligi Fakültesi, Isvicre)

Mutlu Özcan 400`nin üzerinde bilimsel ve klinik makaleye, uluslararasi cok sayida ödüle sahip olup, cok sayida bilimsel dergide hakemlik görevi bulunmaktadir.   

Aralarinda São Paolo ÜniversItesi (Brazilya), Madrid ÜniversItesi (Ispanya), Florida ÜniversItesi (Amarika) ve Hong Kong ÜniversItesi (Cin)`in de bulundugu bircok üniversitede misafir professor ünvani mevcuttur.

Avrupa Protez Birligi (EPA) tarafindan taninmis Protez uzmanligi bulunup, Avrupa Protez Birligi Genel Sekreteri, Uluslararasi Dental Arastirma Birligi (IADR) Dental Materyaller Grubu (DMG) gecmis dönem baskani, Dental Materyaller Akademisi (ADM) ve İngiliz Kraliyet Üniversitesi secilmis üyesi ve diplomatidir (FDS RCPS-Glasgow).

“2018 IADR En Seckin Bilim Adami” ödülüne layik görülmüstür.

 

Rekonstrüktif Dişhekimliğinde Materyal Seçimi: Klinik Konsept ve Uygulamalar

 

Materyal bilimi ve teknolojik gelismeler dishekimligi pratigine yeni malzemeler ve uygulamalar kazandirmaya devam etmektedir. Bu konferansta yeni rekonstruktiyon malzemelerinin basarili kullanimi icin klinik konsept ve protokoller tanitilacaktir.