Kemal ÜNSAL

Dişhekimi M.Kemal Ünsal 1965 yılında Ankara'da doğdu. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji'nde yaptı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olup aynı fakültenin Protez Anabilim Dalı'nda doktora çalışmasına başladı. 1991 senesinde Yüksek Öğrenim Kurumu'nın üniversitelere tahsis ettiği burs aracılığı ile, yurtdışında doktora eğitimi yapmaya hak kazandı.

Ekim 1994 senesinde implant üstüne gelen kuvvetler yoğunluklu doktora tezini, Sheffield Üniversitesi, İngiltere’de savunarak protez doktoru oldu.

1999 senesinde docent, 2005 yılında profesör oldu.

Kendisi halen, European Association of Osseointegration (EAO) ve Estetik Dişhekimliği Akademisi Dernekleri (EDAD) üyesidir.

2012 yılı Haziran ayından itibaren TFI (Together for Implantology) isimli organizasyonun kuruluşunu ve başkanlığını yapmaktadır. TFI, etik bir çerçeve içerisinde diş hekimlerinin, dental implantlarla ilgili fikirlerini, çalışmalarını, bilgilerini paylaşabilecekleri bir platformdur.


M.Kemal ÜNSAL, Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda ki öğretim üyeliği görevinden emekli olmuş ve şu anda kendi adını  verdiği kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

 

Implant Üstü Sabit Restorasyonlarda Gözlenen Komplikasyonlar ve Başetme Yöntemleri

 

Dental implantların diş hekimliği alanında kullanımı, diş hekimliğinin tedavi seçeneklerini tamamen farklılaştırmıştır.

İmplant tedavisi yaklaşık 40 yıldır klinik olarak uygulanmasına rağmen son 10 yılda yaygın kullanıma ulaşmıştır.

Avantajları çok olan bu tedavi protokolünün yaygın kullanım ile ortaya çıkan komplikasyonları gün geçtikçe daha sık karşımıza çıkmaktadır.

 

Hastalarımıza daha iyi bir hizmet sunmak ve daha başarılı bir klinisyen olmak için bu komplikasyonları önlemeli ve karşımıza çıkarlarsa çözebilmeliyiz.

 

Konuşma, implant üstü sabit restorasyonlarda karşılaşılabilecek komplikasyonlar ve bunları çözme tekniklerini kapsayacaktır.