Esra SİLAHTAR

1998' de  Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 'nden mezun oldu.
2002 yıllındaMarmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi  Protetik Diş Tedavisi bölümünde doktorasını tamamladı. (Doktora Tezi:  Porselen Lamina Desteklerle Hazırlanan Adeheziv Köprülerin Kırılmaya Karşı Dayanıklılığı: In vitro)
2014-2016 Ivoclar Vivadent Firmasına Opinion Leader olarak destek vermiştir
2016 Ocak tarihinden beri Ivoclar Vivadent Firmasında “Proefessional Service Manager” olarak da görev almakta.

2000 yılından beri İstanbul da serbest muayenehanecilik yapmaya devam ediyor. Aynı zamanda  yurt içi ve yurt dışında  "Anterior estetik" üzerine çeşitli eğitimler vermeye devam ediyor.

 

Lamina veneerler klasik dijital’e karşı?

 

Her geçen yıl hastaların daha estetik beklentisinin artışı ile porselen lamina veneer uygulamaları daha da popüler hale gelmiştir. Yeni tekniklerin gelişimi ile restoratif diş hekimliği yaklaşımları değişmeye başlamıştır. Günümüzde ağız içi tarayıcılar ve CAD-CAM sistemleri dijital iş akışını gündeme getirmiştir. Dijital metodun avantajları sadece yeni dental materyaller ile sınırlı olmayıp tüm iş akışı açısından ölçüden tasarıma, laminanın bitimine kadar geçerlidir. Hastalar açısından ise konvansiyonel ölçü ile karşılaştırıldığında tarama metodu ile daha kolay ölçü alınması, hekimin tarama sonucunu hemen inceleyebilmesi ile ihtiyaç durumunda ölçünün tekrarlanmasının kolay olması ve üretimin daha hızlı olması açılarından avantajlıdır.