Engin TAVİLOĞLU

1984 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini bitiren Engin Taviloğlu, İstanbul-Teşvikiye’de kendi muayenehanesinde özellikle estetik diş hekimliği alanında çalışmalarını devam ettirmektedir.Uzun bir süreden beri estetik diş hekimliği ve özellikle kompozit çalışmaları hakkında  canlı uygulamalar yapmakta, seminerler ve kurslar vermektedir. KOMPOZİT ÇALIŞMALARI ATLASI adlı üç dilde yayınlanmış kitabı ve muayenehane şartlarında oluşturduğu pratik, klinik bilgiler içeren DVD leri Quintessence Türkiye tarafından yayınlanmıştır.

Türkiye’de Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği yönetim kurulunda 19 yıl görev yapan Engin Taviloğlu, internet ortamında oluşturduğu “e-kompozit” adlı  sosyal medya grubunda bir çok meslektaşı ile estetik diş hekimliği ve özellikle kompozitler hakkında vakalar ve pratik güncel bilgiler paylaşmaktadır.Fransızca ve ingilizce bilen, evli ve bir çocuk babası olan Engin Taviloğlu tenor saksofon çalmakta, suluboya resim ile uğraşmakta ve eserleri bir çok  koleksiyonda yer almaktadır. Türkiye 1. lig şampiyonluğu bulunan eski bir basketbolcu ve daha sonra turnuvalar kazanmış veteran bir tenisçi, şu sıralarda ise bir çok ödüle sahip bir golf oyuncusu olan Engin Taviloğlu, ülkesini yurt içi ve yurt dışında model planör yarışmalarında temsil etmektedir.

 

Prefabrik Kompozit Venerler

 

Prefabrik kompozit venerler çeşitli boyutlarda önceden hazırlanmış ve hasta başında ağızda uyumlanıp kompozit rezinlerle yerlerine monte edilebilen malzemelerdir.
Prefabrik kompozit venerler hızlı ve kolay kullanımları sebebi ile birçok vakada preparasyonsuz uygulanabilirler. Bu uygulamalarda sağlıklı dokulara en az zararı vererek çalışmak mümkündür.

Bu sunumda prefabrik kompozit venerlerin avantajları-dezavantajları, değişik uygulama alanları vakalar ve videolar eşliğinde tartışılacaktır. Sunum sonunda sahnede kısa, canlı workshop yapılarak uygulamanın çeşitli safhaları gösterilecektir.