Aslan Yaşar GÖKBUGET

1957’de Adanada doğdu.İlk,orta ve lise eğitimini Adanada tamamladı.1982 yılında Dicle üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu.
Aynı yıl İ.Ü diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalında doktora çalışmalarına başladı.1989 da Dr.Med.Dent. oldu.
1989-1990 ylıllarında İzmir Hava hastanesinde Periodontoloji uzmanı olarak asklerlik görevini tamamladı ve tekrar Fakültedeki görevine döndü..
1993 yılında Doçent oldu.
1995-96 yıllarında Londra Eastman Dental Hospital’da misafir araştırmacı olarak çalıştı.
1999 yılında Profesör oldu.
2014 yılında kendi isteği ile üniversitedeki görevinden emekli olarak ayrıldı.
İmplantoloji ile ilgili çalımalara 1992 yılında Fransanın Lille şehrinde Prof.Chanavaz’ın yanında aldığı kurs sonrası başladı.
2004 yılından beri Meffert İmplant Enstitüsü Başlangıç ve ileri İmplant programı eğitmenliği yapmaktadır.
Dünya İmplant Birliği (ICOI) Diplomat derecesi sahibidir.
Bilgisayar Destekli İmplantoloji Akademisinde delegedir (CAIA).
Türkiyede ve dünyanın değişik ülkelerinde İmplant çalışma grubları içerisinde eğitmenlik yapmakta ve konferanslar vermektedir.
Halen PGGdent kliniğinde Prof.Selim Pamuk ve Dr.Kağan Gökbuget ile birlikte muaynehane hekimliği yapmaktadır.Evli ve iki çocuk babasıdır.
Özel ilgi alanları;
Periodontoloji
İmmediate implantasyon, Bilgisayar destekli implantoloji,İmplantolojide minimal invaziv cerrahi..
Kemik grefleri ve kemik cerrahisi
Mukogingival cerrahi
Sistemik hastalıklar ve diş hekimliği
Dental Laserler

Uluslararası Üyelikleri
AAP(Amerikan Periodontoloji akademisi)
ICOI (Diplomat)(Dünya İmplant Birliği)
IAP(Uluslararası İmplant akademisi)
EFP(Avrupa Periodontoloji Federasyonu)
CAIA(Bilgisayar destekli implant akademisi)


Estetik Zonda İmmediat İmplantasyon ve Cad-Cam Restorasyonlar


Günümüzde çağdaş Diş hekimliğin ana amacı sadece hastalıkları tedavi etmek değil aynı zamanda hastanın estetik,fonsiyonel ve fonetik beklentilerini de karşılamaktır.İmplantolojinin son 20 yıl içerisinde bilimsel bir alt yapıya kavuşması ve yüksek bir öngörülebilirlik düzeyine ulaşması diş hekimliğinde adeta yeni bir çığır açmıştır.

 

Son on-onbeş yılda iki aşamalı implant uygulamalarının tedavi süresini uzatması,hastaların uzun süre dişsiz kalmaları muaynehane pratiğinde sorun oluşturmaya başlamış ve bu nedenle İmmediat implant uygulamaları gündeme gelmiştir.Henüz bilimsel olarak bazı eksiklikleri de olsa bu uygulamaların iki aşamalı implant uygulamaları kadar başarılı olduğu yönünde çok sayıda makale yayınlanmıştır.


Konuşmada estetik zonda immediate implant ve cad-cam restorasyonlarla ilgili vaka sunumları üzerinden konu irdelenecektir.Bilimsel alt yapısı,endikasyon,kontra-endikasyonlar ve risk faktörleri detaylı bir şekilde anlatılacaktır.